Jazyk: CZ, EN

Redakce CNN natáčela naši jednotku ERVOeco

20.12.2020

Velmi nás těší zájem nejen českých médií o naši unikátní jednotku na zpracování odpadu ERVOeco. Před Vánoci konkrétně 16. prosince si naši jednotku přišla přijet natočit také česká pobočka věhlasné CNN, která nás navštívila v Mostě, kde je v provozu naše jednotka. Redaktor Kristian Šujan si přišel prohlédnout, jak naše technologie funguje a byl doslova nadšený. V průmyslovém areálu se zdržel několik hodin a absolvoval také rozhovor s ředitelem Miroslavem Šilhanem. Výsledkem všeho je tato reportáž – Čeští vědci sází na odpady, která byla odvysílána v hlavních zprávách v neděli 20. prosince.

Víme, že naše téma katalytické depolymerizace není vůbec jednoduché uchopit a vysvětlit ve dvou minutách reportáže do hlavního zpravodajství. Proto nás velmi potěšilo, jakým způsobem to mladý redaktor CNN zvládl. Příspěvek o naší technologii obsahuje všechny dotčené strany – za společnost LOGeco (vlastníka technologie) vystupuje ředitel společnosti Miroslav Šilhan a nechybí ani zástupce potenciálních zákazníků starosta Zdeněk Pištora. Ten připomíná, že díky novému zpřísnění skládkování komunálního odpadu, budou mít všechny města velký problém, který se dá vyřešit jednoduše, a to naší jednotkou ERVOeco. Zdeněk Pištora doslova říká: “Pokud to tak opravdu funguje, tak bychom byli blázni, abychom to nevyužili.” Doufáme, že nebude sám a bude inspirovat také další municipality v naší zemi a společně budeme ekologicky nákládat s odpady a nebudeme je zahrabávat pod zem. 

Redakci CNN Prima News mockrát děkujeme za pěknou reportáž. Vážíme si obrovského zájmu.

Zajímají vás novinky o znečištění planety, ekologii nebo recyklaci?