Jazyk: CZ, EN

Skupina LOGeco vydává po obrovském úspěchu prvních další dluhopisy

22.3.2021
Právě dnes spouští skupina LOGeco další, v pořadí druhou, emisi svých dluhopisů. Stejně tak jako u první nesou dluhopisy výnos 8,5 % ročně, jsou vydávány na čtyři roky a výplata úroků probíhá jednou za půl roku. 

“První emisi dluhopisů o celkovém objemu 26 milionů korun jsme vyprodali za pár týdnů. Takovýto úspěch jsme nečekali ani v těch nejodvážnějších představách. Proto jsme se rozhodli uspokojit apetit investorů další emisí dluhopisů, které výrazně přispívají k ochraně planety, šetří přírodu, a tedy i životního prostředí. Země by tak mohla být pro budoucí generace opět o něco zelenější. Emise dluhopisů nám dává nezávislost na kapitálu při umísťování dalších jednotek všude po světě. To vše si můžeme dovolit díky velkému zájmu investorů, za který moc děkujeme,” upřesňuje ředitel společnosti LOGeco Miroslav Šilhan.

Z peněz vybraných od investorů a ze dvou třetin vlastního kapitálu realizovala společnost LOGeco výrobu zcela nové jednotky ERVOeco, která bude na konci března dokončena a následně umístěna do nové haly ve Středočeském kraji. “Zrekonstruovali jsme halu, ve které ještě nedávno sídlilo odpadové hospodářství společnosti Veolia, a tím jsme zkrátili všechny povolovací procesy. V hale bude umístěno vícero jednotek ERVOeco,” dodává Miroslav Šilhan. 

Tím ale výroba nekončí. Společnost využije další prostředky na výrobu nových jednotek. Zájem o ně je obrovský. LOGeco momentálně přijímá jednu objednávku za druhou, a to z celého světa. “Momentálně se o jednotku zajímají státy jako například Slovensko, Vietnam, Thajsko, Rusko, Velká Británie, Spojené státy americké, Senegal, Maďarsko, Filipíny, Srí Lanka, SAE, Egypt, Saúdská Arábie, Dominikánská republika nebo Honduras,” upřesňuje obchodní ředitelka LOGeco Jana Mücková.

Už ve druhé polovině roku dostanou investoři příležitost sledovat, jak jejich peníze “pracují”. Společnost LOGeco přidělí každému majiteli dluhopisů přístup pro vzdálené sledování těch konkrétních jednotek ERVOeco, které finančně podpořil. Investoři budou moct živě pozorovat záběry kamer umístěných na jimi podporované jednotce. Se stejným modelem “sledování” investice počítá i současná emise dluhopisů společnosti Technologie Ervo Eco II, s.r.o., která je stoprocentně vlastněná skupinou LOGeco, stejně jako u předchozí první emise. 

Společnost Technologie Ervo Eco II byla založena proto, aby vybudovala a provozovala další jednotku ERVOeco. Protože náklady na výstavbu jedné jednotky ERVOeco se pohybují od 55 do 90 milionů korun, společnost LOGeco uhradí většinu nákladů ze svých prostředků, a investorům do dluhopisů umožní podílet se na projektu. Investovat lze již od 10 000 Kč.

Každá jednotka ERVOeco, instalovaná v Evropské unii, vydělává hned dvakrát. Poprvé, když přijímá odpad ke zpracování – tzn. za zpracování (utilizaci) odpadu uhradí jeho původce poplatek, který se v EU pohybuje ve výši od 1500 do 7000 korun za tunu. Je mimochodem potřeba si říci, že cena zpracování odpadu jde neustále nahoru. Podruhé, když technologie ERVOeco z odpadů vytěží všechny organické materiály, a zpracuje je na suroviny. Tyto látky pak jsou předány výrobcům, kteří je zpracují na nové produkty, třeba platební karty, plyšové hračky, domácí spotřebiče nebo kostky Lego. ERVOeco je jediná technologie na světě, která investorům vydělává dvakrát, významně přispívá k očistě životního prostředí a zbavuje planetu nadměrného množství odpadu. Tato jednotka může být také jednou z variant k připravovanému ukončení skládkování, které se legislativně chystá na rok 2025 až 2030.

Chci investovat 

Více o dluhopisech druhé emise ZDE.

Ukázka nové emise dluhopisů ll.

Zajímají vás novinky o znečištění planety, ekologii nebo recyklaci?